top of page

Pro-DC sistemi 220V AC şebekeden 600W'lık bir doğrultucu ile hem Lityum (LFP) batarya bloğunun şarj edilebildiği hem de DC çıkışların beslendiği bir giriş bloğuna sahiptir. 25.6V sistem barasını besleyen doğrultucu Batkon tarafından geliştirilen LBC (Lityum BMS kartı) tarafından kontrol edilen 8 adet LFP hücreden oluşan paket şarj edilmektedir. Yine Batkon tarafından geliştirilen 300W kapasiteli bir MPPT özellikli "Solar Battery Charger" da eklenerek, sistem istenirse 200-300W / 30-33V'luk standart bir güneş paneli ile de beslenebilir. Paralel olarak sistem barasından aldığı gerilimi 12V, 24V ve 48V DC gerilimlere dönüştüren 50W, 100W veya 150 W gücünde DC/DC dönüştürücü birimleri kendilerine bağlanan yükleri besleyebilmektedir.

LBC kartı DC/DC dönüştürücüleri de tek tek kontrol ederek gerektiğinde ilgili çıkışı kapatıp açabilmektedir. LBC donanımı Ethernet, USB ve RS485 arayüzleri ile uzak yönetim sistemlerine bağlanabilecek arayüzlere sahiptir. Bu sayede sahadaki kamera, radar vs. sistemlerin enerjileri uzaktan izlenebilmekte ve istendiğinde uç birimler power on/off edilebilmektedir.

Beslenecek ekipmanların güç ihtiyacı ve istenen yedekleme süresine bağlı olarak Pro-DC sistemlerde 10- 100 Ah Lityum Demir Fosfat batarya hücreleri kullanılabilmektedir. LFP hücrelerin yüksek ve düşük sıcaklık performansları alternatif çözümlere oranla çok daha iyi olduğu için Pro-DC sistemler -20 ... +55 ºC sıcaklık aralığımda yüksek performansla çalışabilmektedir.

PRO-DC Dış Ortam Uygulamaları İçin

Lityum Bataryalı DC Güç Sistemi

bottom of page